Witamy na Sukces.pl - Jacek Wiśniowski - Zachęcamy do rejestracji oraz czynnego korzystania z forum!

POWRÓT
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budka z jedzeniem
Witam, nazywam się Michał mam 20lat. Na następny sezon planuję otworzyć małą budkę z hot dogami, oraz innymi tanimi przekąskami. Planuję zakupić przyczepkę samochodową do hot dogów koszt okolo 3000zł, plus jakąś lodówkę na napoję oraz produkty do przyrządzania itd. Budżetem jakim będę dysponował to około 15/20 tyś zł.
Chciałbym to postawić w jakimś ruchliwym miejscu w wiekszym mieście. I teraz moje pytanie jest takie, czy ciężko z tym ruszyć, jak wydzierżawić mniej wiecej taki teren, np przy biurowcu itd. Jak wygląda odbiór sanepidu i czy straż miejska nie będzie się czepiała mnie o sprzedaż itd.
Proszę o małe porady. Smile Pozdrawiam
Odpowiedz
W tym interesie lokalizacja to podstawa, to od niej w największym stopniu bedzie zależała wysokość sprzedaży. Istnieją dwie możliwości uzyskania terenu pod taka działalność. Dzierżawa od osoby prywatnej do której nalezy interesujące nas miejsce na zasadzie umowy albo kontakt z urzędem miasta/dzielnicy i w odpowiednim wydziale szukanie mozliwosci wydzielenia obszaru pod wynajem. Niektóre duże miasta jak np. Gdańsk maja wydzielone specjalne miejsca pod taka dzialalność. Wtedy zostaje jedynie oplata za każdy dzień pracy. Jeszcze inna możliwością jest wynajem miejsca od firm lub instytucji które posiadają duże parkingi w cetrach miast. Straż miejska nie ma prawa sie czepiać jesli bedziesz posiadał przy sobie odbiór sanepidu i umowę dzierżawy miejsca w którym sie znajdujesz w zależności do kogo ono należy.
Jesli chodzi o odbiór sanepidu to wszystko jest uzalezione od tego co dokładnie od A do Z zamierzasz sprzedawać. Przy odbiorze musisz wykazać ze spełniasz warunki do bezpiecznego przechowywania i przygotowywania potraw.
Znać wszystkie instrukcje i procedury, opracować Dobra Praktykę i wykazać Krytyczne Punkty Kontroli.
Jesli interesują Cie konkrety pytaj !
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości