Witamy na Sukces.pl - Jacek Wiśniowski - Zachęcamy do rejestracji oraz czynnego korzystania z forum!

POWRÓT
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia w Anglii
Witam wszystkich!
Jako tegoroczny maturzysta cały czas zastanawiam się w którym kierunku skierować się po napisanej maturze. Od dłuższego czasu interesuje się tematyką biznesu, przeczytałem wiele książek o tej tematyce m.in Roberta Kiyosakiego. Rodzice namawiają mnie na studia za granicą. Czy mógłby mi ktoś nakreślić co mógłbym robić po takich studiach?Jakie byłyby moje perspektywy?Dodam że po ich zakończeniu chciłabym wrócić do kraju.Najbardziej interesują mnie kierunki takie jak International Business, Business Management czy Business Entrepreneurship na czołowych brytyjskich uczelniach. Pozdrawiam i dziękuje za każdą odpowiedź.
Odpowiedz
Kiosaki to osoba nie zbyt obezna w tym co pisze. O czym mówię to możesz przeczytać w internecie.

To jest moje zdanie i nie musisz go podzielać, ja tak uważam i już:

Praca (etatowa lub biznes) zagranicą to jest świetna rzecz, pierwszą rzeczą, która mi się tam podoba to poznanie języka (zależne od kraju ale w przypadku UK to angielski!), kultury ale najważniejsze w tym wszystkim to PIENIĄDZE! Tak pieniądze - tam będziesz miał 4x na etacie a jak byś miał firmę, która będzie zarabiać choćby trochę więcej niż na etacie to nadal POZIOM WYŻEJ OD POLSKI. Usługi są zawsze zależne od stanu finansowego obywateli. Tak samo z produktami, też możesz sprzedawać za dobrą kasę! Moja opinia jest taka, że tam prędzej osiągniesz sukces i pieniądze. Ja bym takiej szansy nie zmarnował ale nie stety nie każdy ma takie możliwości. Jak możesz to się ucz. Czasami żałuję, że urodziłem się w tym kraju ale trudno, nie ma co narzekać - trzeba działać. Masz szansę wykorzystaj - zobacz co będzie, ewentualnie zrezygnujesz i już!
Odpowiedz
Niewątpliwie, mógłbyś mi nakreślić co mógłbym robić po takich studiach po powrocie do kraju? Nie ukrywam że mam tu wielu przyjaciół z którymi zwyczajnie nie chce się rozstawać.
Odpowiedz
To ja mam Ci mówić co masz robić? Rób to co umiesz, sprawa prosta i oczywista. Jak lubisz samochody naprawiać to załóż warsztat np. Jak lubisz piec ciastka to załóż cukiernie.
Odpowiedz
Ja swego czasu studiowałem na jednej z angielskich uczelni. Znajomość języka to podstawa. Zanim wyjechałem na naukę do Wielkiej Brytanii zapisałem się na indywidualny kurs j. angielskiego do szkoły językowej - https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-angi...ywidualne/. Takie indywidualne kursy są bardzo skuteczne. Przeważnie odbywają się w małych grupach, przez co nauczyciel jest w stanie poświęcić nam więcej uwagi.
Odpowiedz
Bez angielskiego ani rusz.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości