Witamy na Sukces.pl - Jacek Wiśniowski - Zachęcamy do rejestracji oraz czynnego korzystania z forum!

POWRÓT
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzedaż poprzez arbitraż
Witam,
Mam 17 lat i chcę sprzedawać na Allegro części i gotowe zestawy komputerowe. I mam do tego kilka pytań:
1) Jak wygląda zarabianie poprzez niezarejestrowaną działalność gospodarczą? Wiem, że nie można przekroczyć połowy minimalnej krajowej. Jak to by wyglądało ze sprzedażą sprzętu komputerowego? Dla przykładu. Sprzedaje komputer za 4000 zł, cena jego części to 3500. Nie licząc podatku od Allegro, przekroczyłem już te kwotę, jaką mogę zyskać przy braku działalności? Czy liczy się tylko sam "czysty" zysk?

2) Jak wygląda reklamowanie danego zestawu, części? Kupujący będzie pisać do mnie, czy bezpośrednio do producenta? Pewnie producent będzie wymagał dowodu zakupu i co mam wtedy zrobić? Wysłać mu fakturę ze sklepu, gdzie ja zamawiałem części?

3) Co jeśli produkt zostanie uszkodzony w transporcie? Wiem, że odbiorca może napisać protokół szkody, ale tylko przy obecności kuriera. Co jeśli kurier już pojedzie, a kupujący dopiero wtedy zobaczy uszkodzenia? Ja za to odpowiadam? Muszę coś z tym zrobić, czy moja rola się już skończyła?

Wiem, że trochę obszernie, ale bardzo mnie ciekawią i interesują wyżej podane pytania. Bardzo dziękuję osobom, które ładnie mi wszystko wyjaśnią Smile
Z góry przepraszam za wszelkie błędy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości