Witamy na Sukces.pl - Jacek Wiśniowski - Zachęcamy do rejestracji oraz czynnego korzystania z forum!

POWRÓT
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PayPal a podatki w RP
Witam,
Mam na imię Oskar i jest to moje pierwsze zapytanie na tym forum. Dopiero zaczynam działalność na własną rękę i póki co, to samodzielnie rozliczam się z podatków. Nie jestem VAT-owcem, rozliczam się na zasadach ogólnych, co jest całkiem proste, jednak pojawiają się to coraz nowe pytania, takie jak mam dzisiaj.

Czy wpłata zarejestrowana w systemie pośredniczącym, jakim jest PayPal, jest uznawana przez US jako dochód?

Czy obowiązek podatkowy powstaje dopiero w momencie przelania środków pochodzących ze sprzedaży na konto bankowe?

Czy jako prowadzący JDG mogę użyć konta firmowego do przyjmowania płatności za towary niezwiązane z moją działalnością (np. sprzedaż drobnych przedmiotów po wiosennych porządkach), bez obawy o potrzebę wpisania tego do deklaracji podatkowej?

Czy jeśli podstawą mojej działalności jest np. działalność agentów/brokerów, to czy dochód otrzymany za sprzedaż w branży z innym podatkiem dochodowym musi mieć podstawę w postaci odpowiedniego pkd w ewidencji CEIDG?

Rozumiem, że to wiele pytań, jak na kogoś, kto jeszcze nie dał wkładu w rozwój tego forum, lecz czuję, że to miejsce, które gromadzi osoby chętnie dzielące się wiedzą.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Oskar Grzybowski
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości