Witamy na Sukces.pl - Jacek Wiśniowski - Zachęcamy do rejestracji oraz czynnego korzystania z forum!

POWRÓT
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pierwszy biznes
witam mam 19 lat właśnie skończyłem lo chce założyć firmę budowlaną.
w wolnym czasie na wakacjach i w weekendy pracowałem na budowie więc wiem co z czym sie je.
od czego zacząć ? myślałem od założenia działalności i wzięcia dotacji a następnie wystartowaniu w przetargu i zatrudnieniu podwykonawców :)
Odpowiedz
(07-11-2017, 11:56 AM)sebtom250 napisał(a): witam mam 19 lat właśnie skończyłem lo chce założyć firmę budowlaną.
w wolnym czasie na wakacjach i w weekendy pracowałem na budowie więc wiem co z czym sie je.
od czego zacząć ? myślałem od założenia działalności i wzięcia dotacji a następnie wystartowaniu w przetargu i zatrudnieniu podwykonawców Smile

Witam, wszystko ladnie, pieknie, ale uwierz mi branza nie jest wcale kolorowa i trzeba sie napracowac zeby zarobic.
Po pierwsze jestes mloda osoba inwestorzy zauwaza od razu brak obycia na rynku i na starcie Cie na umowach zalatwia, owszem moze wygrasz przetarg za fajne pieniadze(musisz sie liczyc z wplata wadium, zalezy od przetargu, ale sa to kwoty w granicach 5-10 tys) ale uwierz mi ze zawsze jest jakies ALE, najczesciej jest to termin poniewaz na duzych inwestycjach jest wiele podwykonawcow i kazdy chce sie wyrobic w terminie i tak naprawde sami sobie przeszkadzaja z czego wynikaja pozniej opoznienia jak chcesz wziac pod wykonawcow, to musisz sie liczyc z umowami oni czegos nie dotrzymaja bedziesz ich scigac, Ciebie zas bedzie scigal inwestor, zawiesza Ci pieniadze nie bedziesz mial z czego oplacic pod wykonawcow, chlopaki sie zawina z budowy, a ty bedziesz musial kombinowac. Sorki ze tak drastycznie Ci to przedstawiam, ale niestety takie sa realia w tych czasach, jak nie masz swoich zaufanych ludzi, to mozesz z takim obrotem sprawy sie spotkac.
Osobiscie na poczatek na Twoim miejscu poszukalbym nowosci technologicznych zwiazanych z budownictwem, bez problemu na taki rodzaj dzialanosci dostaniesz dotacje, zapiszesz sie na jakies szkolenia z tej dziedziny i bedziesz mial juz jakies pojecie, ze jest to nowosc na rynku bedziesz mogl konkurowac z innymi firmami po paru wykonanych zleceniach zaczniesz nabierac doswiadczenia i zobaczysz co sie z czym je i dopiero wtedy skupilbym sie na zatrudnianiu ludzi i rozwijaniu firmy.

Ps. Z tymi nowosciami, to tez nie chodzi mi ze masz jakies ciort wie jakie cudawianki szukac, chodzi mi bardziej o sprzet ktory jest teraz dostepny na rynku, a fachowcy starej daty go nie uzywaja. Nie wiem np. pianka poliuretanowa do ocieplania poddasza, wiele osob nadal uzywa tradycyjnej welny, gdzie wedlug mnie pianka jest o wiele lepsza, albo nowoczesne agregaty malarskie, sa to rzeczy drogie nie kazdy moze sobie na to pozwolic, a na pewno, to Cie bedzie wyrozniac od innych firm i bedziesz mogl latwiej zdobyc klienta.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Rozpoczynając własny biznes warto jest skorzystać z pomocy adwokata. W wielu rzeczach może nam pomóc. Szczerze polecam kancelarię http://www.kancelariamlynska.pl/.
Odpowiedz
Na samym początku warto poradzić się księgowego. Musisz wiedziać jaką firmę najlepiej otworzyć, a przede wszystkim powinieneś poznać koszty prowadzenia takiej firmy. http://www.nazwa.org/kancelaria-rozwody-...-adwokata/
Odpowiedz
dobry temat
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości