Witamy na Sukces.pl - Jacek Wiśniowski - Zachęcamy do rejestracji oraz czynnego korzystania z forum!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
metoda ABCDE od Brian Tracy
Smile 
Brian Tracy napisał książkę "Zjedz tę żabę", pewnie większość z was ją przeczytała.Dla tych którzy jeszcze nie doświadczyli tego wspaniałego wydarzenia, Brian w swojej książce zachęca do brania się najpierw za najtrudniejsze zadania jakim macie stawić czoła danego dnia, czyli przełknąć najobrzydliwszą z żab, ropuchę ODRAZU - planując na papierze co jest bardzo ważne.
Technika ABCDE jest tej metody nieodłącznym elementem i przedstawia po kolei w planowaniu swojego dnia wieczorem "na kartce" (Sam robię to na zaprojektowanych przez siebie "Planicach" od 20.10.2016 do premiery mojego produktu zerkarek planicowy o którym dowiesz się każdego dnia o 21 poprzez instagram @przedsprzedazzerkarka)
Zastosowanie w odpowiedniej kolejności zadań ABCDE - cytując

"Zadania A to sprawy pierwszorzędnej uwagi, wszystko co musi zostać wykonane, bo inaczej narazimy się na konsekwencje.Literą A oznaczamy, więc spotkanie z kluczowym klientem lub dokończenie raportu potrzebnego szefowi na zbliżające się posiedzenie zarządu.Oto nasze żaby czekające na połknięcie.
Jeśli jest ich kilka uporządkujmy je pisząc - A1,A2,A3 i tak dalej.Zadanie A1 to nasza najobrzydliwsza żaba."

"Zadania B obejmują czynności które powinno się wykonać.Nie pociągają za sobą daleko idących konsekwencji.W porównaniu z żabami można uznać je za kijanki.Owszem, ktoś może być niezadowolony, będzie mu nie na rękę, jeśli któraś z spraw nie zostanie załatwiona, na przykład odpowiedź na mało ważny telefon czy przejrzenie nowych e-maili, czynności te jednak nie są tak pilne jak zadania z grupy A.
Istotne jest, aby nigdy nie zabierać się za zadania z grupy B, jeśli jakaś sprawa wagi A wciąż czeka na załatwienie."

"Zadania C to czynności, które przyjemnie byłoby wykonać, ale ich zaniechanie nie grozi żadnymi konsekwencjami.Literą C można zatem oznaczyć telefon do przyjaciela, pogawędkę przy kawie ze współpracownikiem czy załatwienie jakiejś sprawy prywatnej w czasie lunchu.To wszystko nie ma żadnego wpływu na wyniki pracy."

"Zadania D to coś, co możemy zlecić drugiej osobie.Podstawowa zasada efektywnego działania mówi, że cokolwiek mogą wykonać inni, należy przekazać im do realizacji, tak abyś miał więcej czasu na zamierzenia rangi A."

"Zadania E obejmują sprawy bagatelne,Bez najmniejszej szkody można z nich zrezygnować.Często są to rzeczy które kiedyś były ważne, ale straciły już znaczenie, nierzadko człowiek robi coś z przyzwyczajenia lub dla doraźnej przyjemności"

Myślę śmiało, że ta metoda poprawi wasze zorganizowanie, którego mi w ten czas brakowało o całe 90 % - Stosując ją, znacznie łatwiej połapać się w codziennych czynnościach i nic nie ucieka wam z rzeczy które miały być zrobione danego dnia, a także nie zabieracie się za rzeczy bagatelne jak to mamy w zwyczaju, tylko za te najcięższe i najważniejsze.Tak też dziś zabrałem się za najobrzydliwszą, ale zarazem za najlepszą żabę - aktywność w pustym wątku najlepszej grupy Rozwojowej w Polsce - sukces.pl Technik motywacyjnych, oto pierwsza z nich w tym wątku.Jestem pewien, jeśli ją zastosujecie, że odmieni wasze życie, tak jak zrobiła to z moim w razie pytań możecie zapytać DOŚWIADCZONEGO Big Grin))) 17 latka, blisko 18 mającego za sobą 9 miesięcy cią... - PLANOWANIA i chętnie wam pomoże połapać się w efektywnym stosowaniu metody ABCDE w codziennym planowaniu dni.
Pozdrawiam Dawid Wojciechowski
dobre te ropuchy! ;') i niesamowita satysfakcja, że mogę odznaczyć to zadanie z planicy.
Odpowiedz
znam tą metodę już od dawna na szkoleniu w extreme productivity i polecam
Odpowiedz
To nie jest motywacja tylko dyscyplina. Motywacja nie istnieje
Odpowiedz
Nie zgodzę się z tym! Motywacją jest utrzymanie rodziny, pieniądze, czy własny rozwój. Żadne z nich nie jest dyscypliną, ale ją powoduje.
Odpowiedz
Oczywiście, że motywacja istnieje. Jeżeli mówisz, że nie istnieje to znaczy, że jej jeszcze nie doznałeś.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości